First Quarter
3rd Grade
A Honor Roll
Mrs. Lora Beth Broadbent's class: Chandler D. Anderson, Tristan Gray Carlson, Celese N. Hacker, Ying Hu, Miley Joy Humphrey, Taylor Ann Jamison, Cade R. Keith, Lynden Marie Osborn and Jake Taylor Ryals
Mrs. Candice Carney's class: William Tait Allen, Clayton Daniel Boyd, Kenneth Single Hambrick, Laney M. Heckman, Lillian Evelyn Hoover, Landon T. Huff, Atticus Kiesel, Jeselyn N. Medina, Hannah Rylee See, Bryce William Snoderly, Titus A. Stevenson, Jaxon David Stewart, Alayah D. White, Jacklyn D. White and Seth M. Wilkerson
Mrs. Jamie Eastmade's class: Scottie Ray Baker, Blake Weston Berry, Brayton T. Black, Isaih Landon Bott, Alexus Paige Carter, Jace R. Dye, David Orlie Fletcher, Jacob L. Gibby, Kasey Elayne Goldberg, Rilee C. Hackler, Joshua Allen McCaslin, Brody A. Meeks, Mackenzy Makylee Motsinger, Alyssa Leilani Myers, Jasmine A. Navarre and Angus L. Trotter
Mrs. Amy Hume's class: Grayson J. Allcorn, Cole M. Cray, Wyatt A. Dodson, Kelly E. Goss, Kailynda M. Hackler, Caley R. Hightower, Lexa F. Jobe, Isela Maribel Pacheco, Raelynn A. Raines and Harley Ann Torrey
Mrs. Kelley Peter's class: Cara Madison Bowie, Emory D. Bowlin, Ayden M. Canada, Ava I. Clark, Braydan N. Cook, Emmitt G. Dayberry, Waylon R. Fletcher, Kaley Janelle Guadarrama, Mason Gabriel Hayes, Erin Venise Higgins, Katelyn M. Luedtke, Jacob R. Ogburn, Zoe Jaedyn Ring, Weston Sean Rucker, Samuel Dale Wilkerson, Elizabeth R. Woodruff and Brayden C. Wright
Mrs. Michelle Scholtes's class: Peyton James Babb, Emily Marie Ann Desantiago, Douglas Garrett Foltz, Harper Edison Geren, Arianna Sky Key, Emily G. Scott, Braxton D. Snow, Liem Ke Taylor and Macy D. Trammell
A, B Honor Roll
Mrs. Lora Beth Broadbent's class: Houston D. Barnes, River Bateman, Ava B. Biffany, Bryson Michael Herrick, Lauren Elise Higgins, Jayce G. Huffman, Charles David Landers, Noah L. McDonald, Ricky L. Rowlee, Brianna Cheyenne Spiver, Parker A. Tillman and Zachary L. Webber
Mrs. Candice Carney's class: Austin Cain Bratti, Ella Bleu Cotter, Jaiden Victoria Ennis, Zachary Bradan McClellan, Dana Collee Rapier and Daniel Alan Taylor
Mrs. Jamie Eastmade's class: Hogan J. Allen, Koda J. Armstrong, Lauren D. Lauber, Keaton Nelsen, Maggie Elizabeth Parker, Olvia Mae Riner, Gavin Ray Williams and Madison E. Wilson
Mrs. Amy Hume's class: Caelen Emmanuel Michael Adams, Evan J. Escajeda, Caleb M. Massey, Zeh William Patton, Landon A. Shullaw Garcia, Kaleigh Snoderly, Caleb S. White, Jayden J. Young and Matthew Guadalupe Zaragoza
Mrs. Kelley Peter's class: Noah L. Barton, Peyton J. Carney, Zoey M. Chilton, LaMarion Hollingsworth, Tyler Wayne Howell, Alexander Michael Manhart and Morgan J. Wright
Mrs. Michelle Scholtes's class: Carlos Armani Aldaco, Hayden Tyler Arnold, Trey Steven Bounds, Emma G. Fryar, Allyson R. Hibbert, Jade Morgan Main, Brooke Al. Miller, Sahara Robbins, Jayden R. Spillman and Kennedy Noelle Williams
4th Grade
A Honor Roll
Ms. Donna Boyd's class: Alexander Josian Garcia, Kylie Paige Grigg, Zoey E. Litchfield, Conner Robert Nunley, Skyler Lynn Oneal, Donovan Seth Oxford, Mallory Grace Pruitt, Marie Annabeth Wilkerson and Logan Cole Watson
Ms. Sharline Kennedy's class: Luke M. Baker, Jackson Dorr Blood, Amelia A. Dayberry, Connor V. Force, Grace Ann Hendrix, James Dean Jordan, Adrean Mae Latham, Croix M. Licause, Gabriella Grace Lynn Mahoney, Aaliyah L. McEvans, Alexander Michael Menjivar, Morgan Ryleigh Metcalf, Rylee K. Raines, Katherine Elizabeth Reeves, Teagan M. Swift, Shaylyn Kay Sykes, Donald Carl Werner IV and Tristen M. Williams
Mrs. Brandy Knight's class: Bailey N. Burkett, Seth William Foster, Easton K. Girty, Casey Marie Mann, Melanie Nicole Martin, Kayleigh Jo Mathis, Julia A. McCann, Maebre Dawn Peal, Bowen Ray Phillips, Adam James Rogers, Molly Kaylin Ross, Leah R. Telgemeier, Katie Gayle Walker and Ellic Jordan Whisenhunt
Mrs. Teresa Nida's class: John Hayden Bray, Maren Lisa Christensen, Isaac F. Cruz, Troy Bauer Ferguson, Morgan Macrae Gaston, Kamden Wayne Hissong, Abbie Madison Hunt, Olivia Jeanine Labriola, Kiera Ryanne McChristian, Isaiah Paul Sutton, Daniel Aaron Thurman, Paige Marie Titsworth and Lacy Rose Williams
Mrs. Donna Wallace's class: Colby J. Beauregard, Hailey Jade Burges, Shari Christine Buss, Jacie Lynn Foster, Lonna Leighanne Logue, Austin Tyler Quillenwolf and Alicia Faith Sisk
A & B Honor Roll
Ms. Donna Boyd's class: Savannah R. Bratti, Hunter J. Ellzey, Cheyenne Nicole Everett, Jaivon T. McCaster, Brileigh Aryn Nicole Mincks, Nicole Cheyenne Ochoa, Christian A. Plumlee, Alissa M. Russell and Brady Ross Snoderly
Ms. Sharline Kennedy's class: Joe Wayne Ingram, Abbygale Kaye Jackson, Kayla N. Madsen, Daniel I. Martinez, Marissa Sue Mize, Ralston Walter Mullikin and Carter Thomas Watson
Mrs. Brandy Knight's class: Abbey Nichole Cannaday, Kaden Lee Millar, Noah Christopher Pruitt, Peyton Lane Ruff, Aden A. William, Mason Cooper Wolfenden and Keet R. Woodard
Mrs. Teresa Nida's class: Alan E. Gonzalez, Nicholas L. Hiett, Annabeth C. Larsen, Janesa Mae Dawn Pruitt, Davis Carl Jay Snoderly, Zephania W.E. Timmons and Jesus Torres
Mrs. Donna Wallace's class: Ambree Louise Earnest, Landon Blake Easter, Brianna M. Ewald, Evelyn Giselle Garcia, Jacob Edward Iglehart, Noa Lee Moore,Cody W. Morales, Bryce Franklin Motsinger, Halie Renee Muller, John W. Olson Jr., Madelynn Elaine Sebree and Brock Zander Wyman
5th Grade
A Honor Roll
Mr. John Crider's class: Dalyn Andrew Crawford, Kylie Renee Emberson, Nevaeh Olivia King, Dyla Kalani Myers, Rylee Gage quick, Owen Carter, Reynolds, Walter Rollie Statler adn Dominic Aidan
Mrs. Dorcas Duvall's class: Nikolas Parker Galbraith, Morgan Rose Garrard, Garett Scott Jacobs, Alyssa Leann Jamison, Jaden Keith and Aleigha Marie McDonough
Mr. Doug Duvall's class:Robert Tristan, Lindsay Renee Garrard, Chloe Anne Jennings, Kaden Reece King, Madison Mae McDonald, Sarah Shantel Messer, Treyzon Nevaeh Milne-Jones, Kamryn Elle Moseley, Braden Allan Plunk, Kyleigh Fate Pruitt, Isaac Michael Scates, Samuel Ethan Shamburger and Jacob Jonathan Stein
Mrs. Shelbi Moncrief's class: Owen Matthew Harris, Daphane Ashton Polanowski and Jadyn Lynn Spivey
Mrs. Jessica Steiniger's class: Trinity S. Alley, Connor Joseph Gartrell and Finley Claire Webb
Mrs. Alexis Whaley's class: Jeffery Eugene Lee Beck, Jessica Hayley Gibson, Caleb J. Johnson, Stella Grace Kiesel and Brooke S. McCool
A & B honor roll
Mr. John Crider's class: Malachi Thomas Baker, Ashley Renee Earley, Taylor Chanel Edwards, Chloe Lorraine Hambrick, Donavin Ryan Kester, Jase Tayten Olguin, Tyaler James Reid, Hunter Carrington Singh, Hunter Isaac Spahn, Aaron Aandrew Staib and Kaelyn Hope
Mrs. Dorcas Duvall's class: Ethan Leigh Curtis, Cooper Hayden David, Alexis Gabriella Evenson, Reilly Hope Ingram, Andrew J. Knox, Colby Ray Radtke, Demi Grace Rosser and Megan Ashlee
Mr. Doug Duvall's class: Garrett Ray Bell, Malachi Raymond Bierman, Kindon Bric Cates, Kayla Breann Martinez, Addison Jaci Power, Amarion Miguel Rodriguez, Jacob Maxwell Scholtes and Nayra Abigail Torres
Mrs. Shelbi Moncrief's class: Raegan Grace Bleything, Jakob WilliamBooher, Blake Andrew Brown, Samuel Lawrence Gregory, Liam Baxter Kiple Johnson, Jonathan Stephen Lyons, Cadence Sue Massey, Madison Belle Morris, Remington Paige Perez, Caleb Delton Robinson, Cameron Thomas Scott, Andrew William Shackelford, Elizabeth Marie Staib and David Allen Vehon
Mrs. Jessica Steiniger's class: Evan William Anderson, Emily Deann Benson, Warren Nicholas Bowman, Destiny Angel Desantiago, Brayden Dewayne Foster, Jordan Christopher Hayes, Trevor Ray Moore, Brenden Lee Spillman and Madeline Rae Vincent
Mrs. Alexis Whaley's class: Braeden Ann Adams, Ethan Thomas Cox, Jeriah Aramis Gamez, Meghan Elizabeth Gaston, Cade Austin Mann, Brayden Drew McGowen, Sebasttien Herbert Mullikin, Erika Janelle Oxford, Sarah Avery Richardson, Trey A. Russow, Colton J. Thurman, Morgan Marie Wachtel, Ashly Nichole Williams and Jaycee M. Wingett
Community on 11/04/2015