Third Grade
Mrs. Lora Beth Broadbent's class
All As: Taylen Compton, Darrin P. Fletcher, Hannah E. Ingalls, Cooper Mann, Aaleyah H. Mumau, Zoe Lynn Olson, Meela Quam, Bailey Rickman, Luke S. Rowlee, Ashlyn G. Shults, Trenten M. Spillman, Brady S. Spivey, Katie L. Swartzlander, Zoeyanne E. Timmons and Josef Woods
As & Bs: Kelsey S. Motes, Zaylee M. Snow, Myli E. Soard, Mayce R. Terry and Bryle Z. Wyman
Mrs. Jamie Eastmade's class
All As: Ashland Burgess, John T. Dixon, Allie J. Easterling, Mason M. Gartrell, Gracie J. Keene, Madison R. Knight, Avery P. Moore, Reagan Neal and Mason M. Singh
As & Bs: Zane L. Ferry, Maddux C. Griesenauer, Emilia C. Heard, Gavyn E. Rambo, Rex C. Vang, Heath D. Weible and Savannah J. Young
Ms. Amy Hume's class
All As: Sadie C. Christensen, Bradley R. Ewald, Mary E. Gaffigan, Emma K. Hartman, David D. Jones, Makenna M. Keene, Blaklie M. Leach, Logan T. Luedtke, Boston T. Powell, Abigail Rogers, Hailey L. Westlin, Brooke A. White, Evan E. Wilkerson and Blake D. Wilson
As & Bs: William A. Henry, Elmer O. Menjivar and Jonathan R. Munoz
Ms. Jaquana SchwarzLambert's class
All As: Erica Angell, Cadence R. Bevill, Keira L. Bowers, Athena Branson, Kaine M. Cray, Lilie L. Franz, Emily M. Garcia, Aaliyah M. Grayer, Ashlyn M. Henson, Joseph C. Hodges, Samuel C. Huston, Samantha S. Jackson, Rylee C. McGarrah, Kayden L. Perkins, Hayley J. Phillips, Kayla S. Priest and Halen Z. Wallace
As & Bs: Nicklaus D. Allen, Zane P. Holly, Kansas L. Simmons, Elijah S. Tripodi
Ms. Shelbi Moncrief's class
All As: Lleyton T. Anderson, Kayden G. Fowler, Madison Howell, Chaselynn M. Jacobson, Madee May, Tyler D. McLeroy, Madison M. Niccum, Carrieanne L. Nixon, Anna Price, Andrew W. Russell, Payten C. Snyder, Andrew G. Spicer, Makenzie R. Stites, Zaylee J. Warden and Ava P. Wilkerson
As & Bs: Anthony G. Gourley, Marlow Grace Kelly, Ty D. Luker, Rebecca L. Murray, Taylor C. Oneal, Harley J. Ragsdale and Nevaeh Woods
Ms. Parmelia Scholtes' class
All As: Leslie Arroyo, Braden T. Baggett, Thomas A. Barrett, Hunter S. Billings, Hailey M. Good, Marquez A. Jimenez, Hattie R. Keene, Rees M. Kelley, Charles J. Langham, Mya G. Lundy, Sadie R. Miller, Shayla L. Priest, Patience R. Rhinehart, Sally M. Shamburger, Hailey A. Snarr and Andrelle L. Waddle
As & Bs: Aidan JT Copp, Aiden C. Gandert, Tariq Y. McGhee, Cayden Regan and Zachary P. Rose Jr.
Mrs. Alex Vaught (Baldwin)
All As: Abbi J. Ashford-Moiseichik, Tyler A. Benjamin, Evan J. Brewer, Sydney L. Brown, Emma G. Cox, Lillian R. Dunn, James A. Espinoza, Tristyn P. Harling, Isabella A. Henson, Kyler W. Kasper, London Logue, Lacey R. Martin, Kaleb M. Myers, Wrynlee A. Nichols, Layton R. Noland, Savannah G. Robbins, Travis M. Stacy, Conner K. Walker, Levi W. Watkins and April Nicole Wood
Fourth-grade
Mrs. Donna Boyd's class
All As: Zoey M. Chilton, Kasey E. Goldberg, Kenneth S. Hambrick, Taylor A. Jamison, Zoe J. Ring, Bryce W. Snoderly and Brianna C. Spicer
As & Bs: Brayton T. Black, Austin C. Bratti, Emilee K. Currier, Allyson R. Hibbert, Tyler W. Howell, Brantley M. Jones, Alexander M. Manhart, Maggie E. Parker and Haven E. Perrin
Mrs. Sara Claytor's class
All As: Caelen E. Adams, Carlos A. Aldaco, Emily M. Desantiago, Boston C. Pifer, Harley A. Torrey and Macy D. Trammell
As & Bs: Zoe L. Clark, Braydan N. Cook, Adelyn P. Elrod, Jeremiah P. Finnegan, Kyleigh A. McMillon, Ronald H. Means, Jeselyn N. Medina, Breanna K. Miller, Daniel J. Padua II, Zeh W. Patton, Madison E. Wilson and Matthew G. Zaragoza
Ms. Ashley Damron's class
All As: Clayton D. Boyd, Cade R. Keith, Arianna Sky Key, Jasmine A. Navarre, Isela M. Pacheco, Jayden B. Pepper, Weston S. Rucker and Brayden C. Wright
As & Bs: Hogan J. Allen, Chandler D. Anderson, Tristan G. Carlson, LaMarion Hollingsworth, Brody A. Meeks, Brooke A. Miller, Alyssa L. Myers, Dana C. Rapier and Hannah Rylee See
Ms. Brandy Knight's class
All As: Grayson J. Allcorn, Daniel R. Darnell, Waylon R. Fletcher, Emma G. Fryar, Kailynda M. Hackler, Atticus Kiesel, Lynden M. Osborn, Emily G. Scott, Braxton D. Snow, Titus A. Stevenson, Jaxon D. Stewart, Liem K. Taylor, Seth M. Wilkerson and Kennedy N. Williams
As & Bs: Peyton J. Babb, Noah L. Barton, Daniel R. Darnell, Mackenzie A. Donaldson, Mason G. Hayes, Lauren E. Higgins, Kaley Huskey, Savannah M. Keene, Raelynn A. Raines and Landon A. Shullaw Garcia
Ms. Teresa Nida's class
All As: Cole M. Cray, Kenneth T. Eichler, Laney M. Heckman, Angeli D. Heston, Joshua A. McCaslin, Olivia Moeckel, Angus L. Trotter, Alayah D. White, Jacklyn D. White and Samuel D. Wilkerson
As & Bs: River Bateman, Alexus P. Carter, Macy L. Daughterty, Jaiden V. Ennis, Evan J. Escajeda, Celese N. Hacker, Bryson M. Herrick, Kaleigh Snoderly, Daniel A. Taylor, Angus L. Trotter, Caleb S. White and Jayden J. Young
Ms. Kelley Peters' class
All As: William T. Allen, Trey S. Bounds, Cara M. Bowie, Emory D. Bowlin, Ayden M. Canada, Peyton J. Carney, Ava I. Clark, Emmitt G. Dayberry, Wyatt A. Dodson, Jace R. Dye, Kaley J. Guadarrama, Rilee C. Hackler, Caley R. Hightower, Lily G. Humphries, Katelyn M. Luedtke, Jacob R. Ogburn, Jake T. Ryals, Parker A. Tillman and Elizabeth R. Woodruff
As & Bs: Hayden T. Arnold, Erin Venise Higgins, Harley P. Ingram, Layla R. Priest, Halle K. Sexton and Morgan J. Wright
Ms. Donna Wallace's class
All As: Blake W. Berry, Ava B. Biffany, Phillip M. Bisono Ullman, Isaiah L. Bott, Douglas G. Foltz, Harper E. Geren, Kelly E. Goss, Lillian E. Hoover, Ying Hu, Jayce G. Huffman, Miley J. Humphrey, Jade M. Main, Taeten L. Piper, Brock W. Satterlee and Jayden R. Spillman
As & Bs: Ella Bleu Cotter, Tristan J. Deal, Tyce A. Evenson, Noah L. McDonald and Ricky L. Rowlee
Fifth Grade
Ms. Serena Allgood's class
All As: Allysabeth G. Grigsby, Katherine E. Reeves, Molly K. Ross and Isaiah P. Sutton
As & Bs: Landon C. Green, Nicholas L. Hiett, Jacob E. Iglehart, Kayla N. Madsen, Cody W. Morales, Daniel A. Thurman, Avery Wilson and Brock Z. Wyman
Ms. Johan Crider's class
All As: Jackson D. Blood, Hailey J. Burgess and Alexander J. Garcia
As & Bs: Julia R. Carlson, Seth W. Foster, Dewaine A. Gourley, Abbie M. Hunt, Aaliyah L. McEvans, Kellee R. Stanley, Paige M. Titsworth and Mason C. Wolfenden
Mrs. Dorcas Duvall's class
All As: Bailey N. Burkett, Maren L. Christensen, Alan E. Gonzalez, Morgan R. Metcalf, Kaden L. Millar and Elliot C. Towner
As & Bs: Colby J. Beauregard, Emma R. Bettis, Loren M. Enke, Lilian K. Hanlon, Lonna L. Logue, McKenzie D. Nelson, Noah C. Pruitt, Rylee K. Raines, Alissa M. Russell, Drake J. Satterwhite, Davis C. Snoderly, Trevor J. Sexton, Brent E. Swartzlander, Teagan M. Swift and Ellic J. Whisenhunt
Mr. Doug Duvall's class
All As: Isaac F. Cruz, Amelia A. Dayberry and Leah R. Telgemeier
As & Bs: Damion S. AraSmith, Hutchison N. Kelso, Melanie N. Martin, Clinton D. McAllister, Kiera R. McChristian, Alexander M. Menjivar, Donovan S. Oxford, Brady R. Snoderly, Aden A. Williams and Lacy R. Williams
Ms. Jordan Taylor's class
All As: Abbey N. Canaday, Kamden W. Hissong, Abbygale K. Jackson, Croix M. Licause, Casey M. Mann, Marissa S. Mize, Conner R. Nunley and Tristen M. Williams
As & Bs: Hunter J. Ellzey, Jaideen K. Farriester, Morgan M. Gaston, Ryan S. Kahrl, Annabeth C. Larsen, Kayleigh J. Mathis, Brileigh A. Mincks, Colton P. Neal and Logan J. Waire
Ms. Kelli Yeager's class
All As: Luke M. Baker, Troy B. Ferguson, Kylie P. Grigg, Grace A. Hendrix and Zoey E. Litchfield
As & Bs: Levi W. Brightwell, Easton K. Girty, Gabriella G. Mahoney, Julia A. McCann, Halie R. Muller, Ralston W. Mullikin, Skyler L. Oneal, Maebre D. Peal, Caidyn A. Sulffridge, Katie G. Walker and Nicolas A. Zaragoza
Community on 01/25/2017